DMI6-80/12
Motor
with mechanical limit switches and emergency manual override MO.
Applied with reel:
SW 70,SW 102,AW 125
The total length of the motor:
687 mm
Torque:
80 Nm
Number of turns:
12 min.¯¹
Working time:
4 min.
Motor rated current:
1.5 A
Power consumption:
290 W
Power supply:
230 V AC
Frequency:
50 Hz